CZ EN
SK Delta Billiard Brno

Turnaje pro veřejnost

Turnaj pro začátečníky

Čtvrteční Devítka

Letní a Vánoční Brno

Jakým systémem se turnaje hrají?

Hrajeme formát Dvojité KO - to znamená, že po rozlosování jsou hráči v prvním kole seřazeni do dvojic, které spolu odehrají zápas. Vítězové pak v herním schématu putují doprava do tzv. A-strany a vytvoří dvojice pro druhé kolo. Naopak poražení z prvního kola putují nalevo do tzv. B-strany, kde již v případě další prohry hráč vypadává a v turnaji končí.

Názorná ukázka herního schématu “Dvojité KO”:

Na něj pak navazuje klasické play-off:

Vždy tedy platí, že pokud hráč prohraje v některém ze tří kol A-strany, tak v turnaji ještě nekončí a má stále šanci celý turnaj vyhrát. Po odehrání potřebného počtu kol se počet hráčů v A-straně zredukuje na dva - tedy ty, kteří vyhráli všechny své zápasy a tedy postupují do semifinále. Obdobně v B-straně zůstávají po odehrání pěti kol již pouze dva hráči a ti se tímto dostávají do semifinále také. Od tohoto momentu se pak již jedná o klasické play-off, kde o vítězi rozhodne finále a poražení semifinalisté si zahrají o třetí místo.

Rozpis zápasů a celé herní schéma je dostupné online a jeden ze stolů je živě vysílán na našem Youtube kanále, kde je poté možné zhlédnout záznam.

Jak probíhá zápas?

Jakmile je zápas připraven k rozehrání (došlo ke spárování dvou protivníků a je pro ně volný stůl) jsou hráči ředitelem turnaje vyhlášeni na daný stůl. Je vždy dopředu stanoven počet vítězných her nutných k výhře v daném zápasu (zpravidla 4 nebo 3). Po podání rukou si hráči zahrají tzv. tempo, kdy bílou kouli ve stejný moment pošlou o protější krátký mantinel zpět a hráč, kterému bílá skončila blíže krátkému mantinelu má právo určit kdo bude zahajovat zápas rozstřelem. Pro další hry vždy platí, že rozstřeluje vítěz hry předešlé. Po dobu zápasu je v rámci herní etikety vyžadováno, aby nehrající hráč nerušil hrajícího (tedy např. nestál u stolu sledujíce oponenta, ale ideálně seděl na svém místě.). Taktéž není vhodné na hrajícího hráče mluvit v průběhu míření a provádění strku. Samozřejmostí by také mělo být uvedení telefonu do tichého režimu. V rámci ducha fair-play je zavedeným pravidlem že hráč, který se dopustí faulu, tento faul sám soupeři nahlásí.

Jak dlouho turnaj trvá?

Samotné zápasy trvají v průměru mezi 20-40 minutami s tím, že na sebe někdy nenavazují okamžitě - nejprve hráči musí z jiných zápasů vzejít nový protihráč. Doba, kterou člověk na turnaji stráví se pak liší dle jeho výsledků - nejméně úspěšní hráči skončí v turnaji cca hodinu a půl po jeho začátku, vítěz turnaje odchází při plné účasti obvykle po šesti hodinách působení v turnaji.

Najdete nás na facebooku

Náš YouTube kanál s live přenosy zápasů

Čajovna Utopia - Divadelní 3, 602 00 Brno

info@skdeltabilliard.cz

webmaster © 2017

Odkazy

Český Poolbilliard

Výsledkový servis

Českomoravský billiardový svaz

Sponzoři

VARS Brno, a. s.

Aqualand Moravia

Cheqio